PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119410}

Źródło

The Fountain
7,3 90 640
ocen
7,3 10 1 90640
6,7 19
ocen krytyków
Źródło
powrót do forum filmu Źródło

Trudny do oceny

ocenił(a) film na 7

Czegoś takiego jeszcze nie widziałam. Nie jestem fanką fantasy, więc fragmenty z mężczyzną, przytulającym się do drzewa i dryfującym gdzieś w przestworzach były z jednej strony męczące, a z drugiej mimo wszystko intrygujące. I choć przesłanie tej produkcji wydawać by się mogło banalne i sztampowe, to jest przedstawione bardzo niekonwencjonalnie. Kino chyba dla koneserów, ale zanim wystawię ocenę będę musiała jeszcze długo trawić tę dziwacznie-fascynującą produkcję.

ocenił(a) film na 6
siwolungwa

Miałam podobne refleksje po obejrzeniu "Źródła".
Z jednej strony doceniam szkatułkową budowę fabuły i oryginalne połączenie trzech wątków.

Z drugiej strony ogarniając cały film i szukając jego przesłania ta historia wydała mi się po prostu przekombinowana. Szczególnie wątek pseudo-mnicha całującego drzewo:) ale to może dlatego, że nie gustuje w takich fantastycznych tematach...
Eksperymenty medyczne, konkwistadorzy, tajemnice Majów, piramidy, inkwizycja, metafizyczne dryfowanie w kosmosie i spajający je motyw biblijnego drzewa życia, Boga, nieśmiertelności... Trochę za dużo grzybów w barszczu..
Do tego muszę dodać swoją awersję do Rachel Weisz, kolejny film z jej udziałem i kolejne rozczarowanie jej rola i osobą....

Podsumowując dałabym 5, ale doceniam starania reżysera by stworzyć wielowarstwową opowieść zatopioną w metafizycznym, symbolicznym świecie... dlatego ode mnie 6/10

użytkownik usunięty
lena_777

jakieś grzyby spożywał reżyser - to rzecz pewna; ode mnie też 6/10; mogło być "pięknie" a jest "ładnie"; kilka sekwencji było smakowitych ale produkcja jako całość, jak dla mnie, mocno przekombinowana. szkoda...

ocenił(a) film na 6

Chyba hubę z tego drzewa życia :P

użytkownik usunięty
lena_777

:) być może przy okazji ZAPAŚNIKA dostał w czoło krzesłem lub tylko zszywką tapicerską, ale wyszło mu to na dobre...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones